Personale

 

Skolens personale kan kontaktes via e-mail: nyborgheldagsskole@nyborg.dk eller telefon 6333 7024

 

Ledelse og administrativt personale:
       
Skoleleder Viceskoleleder Pædagogisk Leder Socialpædagoisk /
Miguel Svane David Wulf-Andersen Leder af Familiafd. Administrativ Leder
6333 7604 / 30270237 6333 8187 / 27137915 Rikke Wittrup Peter Normann Hansen
msv@nyborg.dk daw@nyborg.dk 6333 7606 6333 7607 / 61700530
    rww@nyborg.dk pnh@nyborg.dk
       
       
 
Ledende Sekretær Sekretær medhjælper Sekretær medhjælper  
Dorte Pedersen Mette Kristensen Ida Rigmor Larsen  
6333 7600 6333 7024 6333 7024  
dop@nyborg.dk mrhk@nyborg.dk idala@nyborg.dk  
       
Videncenterteam:      
       
 
Pædagog Lærer Lærer  
Marianne Dixen Jeppe Dørup Benedikte Holbæk  
  (TR-DLF)    
       
Familieteam:
       
   
Pædagog Pædagog    
Betina Ludvigsen Annette Meyer    
Familievejleder og Familievejleder    
Psykoterapeut      
63337694      
       
Teknik og service:
       
Serviceleder Pedelmedhjælper Husassistent IT/Webmaster
Johnny Nielsen Benny Colding Berit Egelykke Olsen Lars Dokkedahl
Mobil: 20 14 72 46   Mobil: 40 49 76 74 Mobil: 40 24 03 06
      lad@nyborg.dk
       
Lærere/Pædagog team i Afdeling A:
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Pædagog Lærer Lærer Lærer
Dorthe Bak Hansen Herdis Henriksen Mikael Braae Jens Jacob
  (Læsevejleder) (AMR-arbejds og Ladefoged Dahl
    miljø-repræsentant) (IT Vejleder)
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Pædagog Pædagog Pædagog Lærer
Kate Madsen Ibsen Anita Ebsen John Fritjof Pedersen Helle Pilegaard
(Teamkoordinator Afd. A      
 og TR-BUPL)      
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Lærer Pædagog Pædagog (SFO) Lærer
Charlotte Hjort Nielsen Brian Kofoed Ercan Karaselo Marlene Borreby
(Matematikvejleder) Christiansen   Jespersen Jensen
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Pædagog Pædagog Faglærer Pædagog
Morten Lauritsen Rasmus Jacobsen Morten Thyge Jensen Anders Kopatz
       
Lærer/Pædagog team i Afdeling B:
       
Afd. B. Afd. B. Afd. B. Afd. B.
Lærer Pædagog Lærer Pædagog
Karina Toft Egholm Jakob Have Korsgaard Dorthe F. Frandsen Benny Reimer Hansen
(Teamkoordinator Afd. B)   (Marte Meo Terapeut)  
       
Afd. B. Afd. B. Afd. B. Afd. B.
Pædagog Lærer Pædagog Lærer
Henriette Thorsen Christoffer Rabølle Ole Boye Jesper Steen
  Steinrud   Birkholm Olsen
       
 
Afd. B og C Afd. B og C Afd. B.  
Faglærer Faglærer Faglærer  
Berit Majbritt Eriksen Merethe Friis Flemming Jacobsen  
  Nordstrøm    
       
Lærere/Pædagog team i Afdeling C:
       
Afd. C. Afd. C Afd. C. Afd. C.
Pædagog Lærer Lærer Pædagog
Mette Leth Lindberg Elsebeth Hansen Camilla Hynkemejer Flemming Storm
    Schjoldager  
    (Teamkordinator Afd. C)  
       
Afd. C. Afd. C. Afd. C. Afd. C.
Pædagog Pædagog Pædagog Lærer
Stine Christensen Pia S. Christensen Christian Winther Jakob Teglgård Nielsen
       
Afd. C. Afd. C. Afd. C. Afd. C og B
Lærer Lærer Faglærer Faglærer
Thomas Fuglsang Tue Lindenborg Isaksen Tine Vever Woldby Merethe Nordstrøm
Vestergaard      
       
     
Afd. C og B  
Faglærer      
Berit Eriksen      
       
Lærer/Pædagog team i Afdeling D
       
 
Afd. D. Afd. D. Afd. D  
Pædagog Lærer Pædagog  
Sonny Benjamin Lars Sørensen Rikke Løkke  
Trier Kraack      
       
Vikarer:
       
Vikar Afd. A og C Vikar Afd. A Vikar Afd. A, B, C og D Vikar Afd A, B, C og D
Pædagog Pædagog Pædagog medhjælper Pædagog
Gitte Møller Nielsen Mathilde Lauritsen Knud Erik Svedborg Anders Florczak
       

Uddannelsesvejleder:

       
     
Uddannelsesvejleder      
Lene Skovgaard      
Hansen      
       
       
Det er altid muligt, at kontakte skolens personale via skolens kontaktside.