Personale

 

Skolens personale kan kontaktes via e-mail: nyborgheldagsskole@nyborg.dk eller telefon 6333 7024

 

Ledelse og administrativt personale:
       
 
Skoleleder Pædagogisk Leder Socialpædagogisk /  
Miguel Svane Leder af Familieafd. Administrativ Leder  
6333 7604 / 30270237 Rikke Wittrup Peter Normann Hansen  
msv@nyborg.dk 6333 7606 6333 7607 / 61700530  
  rww@nyborg.dk pnh@nyborg.dk  
       
       
 
Ledende Sekretær Sekretær medhjælper Sekretær medhjælper  
Dorte Pedersen Mette Kristensen Ida Rigmor Larsen  
6333 7600 6333 7024 6333 7024  
dop@nyborg.dk mrhk@nyborg.dk idala@nyborg.dk  
       
Skolens aktivitetsvejleder:
       
     
Pædagog      
Morten Lauritsen      
       
Videncenterteam:      
       
 
Pædagog Lærer Lærer  
Marianne Dixen Jeppe Dørup Benedikte Holbæk  
  (TR-DLF)    
       
Familieteam:
       
 
Pædagog Pædagog Pædagog  
Betina Ludvigsen Annette Meyer Rikke Wittrup  
Familievejleder og Familievejleder Familievejleder  
Psykoterapeut 63338187 63337606  
63337694      
       
Teknik og service:
       
Serviceleder Pedelmedhjælper Husassistent IT/Webmaster
Johnny Nielsen Benny Colding Berit Egelykke Olsen Lars Dokkedahl
Mobil: 20 14 72 46   Mobil: 40 49 76 74 Mobil: 40 24 03 06
      lad@nyborg.dk
       
Lærere/Pædagog team i Afdeling A:
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Pædagog Lærer Lærer Lærer
Dorthe Bak Hansen Herdis Henriksen Mikael Braae (AMR-arb.- Jens Jacob
  (Læsevejleder) miljø-repræsentant) Ladefoged Dahl
      (IT Vejleder)
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Pædagog Pædagog Pædagog Lærer
Kate Madsen Ibsen Anita Ebsen John Fritjof Pedersen Helle Pilegaard
(TR-BUPL)      
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Lærer Pædagog Pædagog Lærer
Charlotte Hjort Nielsen Brian Kofoed Ercan Karaselo Marlene Borreby
(Matematikvejleder) Christiansen   Jespersen Jensen
(Teamkoordinator Afd A)      
       
Afd. A. Afd. A. Afd. A. Afd. A.
Pædagog Pædagog Faglærer Pædagog
Sonny Benjamin Rasmus Koefoed Morten Thyge Jensen Anders Kopatz
Trier Kraack Jacobsen    
       
     
Afd. A      
Lærer      
Lars Sørensen      
       
Lærer/Pædagog team i Afdeling B:
       
Afd. B. Afd. B. Afd. B. Afd. B.
Lærer Pædagog Lærer Pædagog
Karina Toft Egholm Jakob Have Korsgaard Dorthe F. Frandsen Benny Reimer Hansen
(Teamkoordinator Afd. B)      
       
Afd. B. Afd. B. Afd. B. Afd. B.
Pædagog Lærer Faglærer Lærer
Henriette Thorsen Christoffer Rabølle Merethe Friis Jesper Steen
  Steinrud Nordstrøm Birkholm Olsen
       
     
Afd. B.    
Pædagog    
Ole Boye      
       
Lærere/Pædagog team i Afdeling C:
       
Afd. C. Afd. C Afd. C. Afd. C.
Pædagog Lærer Lærer Faglærer
Mette Leth Lindberg Flemming Jacobsen Camilla Hynkemejer Morten Thyge Jensen
    Schjoldager  
    (Teamkordinator Afd. C)  
       
Afd. C. Afd. C. Afd. C. Afd. C.
Pædagog Pædagog Pædagog Lærer
Stine Christensen Pia S. Christensen Christian Winther Jakob Teglgård Nielsen
       
Afd. C. Afd. C. Afd. C. Afd. C.
Faglærer Pædagog Lærer Lærer
Tine Vever Woldby Flemming Storm Elsebeth Hansen Tue Lindenborg Isaksen
       
       
Vikarer:
       
Vikar Vikar Vikar Vikar
Pædagog Lærer Studerende Pædagog medhjælper Lærer
Gitte Møller Nielsen Anne Lærke Knud Erik Svedborg Anders Holck
  Birkholm Olsen   Rasmussen
       
   
Vikar Vikar    
Lærer Lærer    
Thomas Fuglsang Berit Majbritt Eriksen    
Vestergåård Vestergaard    
       

Uddannelsesvejleder:

       
     
Uddannelsesvejleder      
Lene Skovgaard      
Hansen      
       
       
Det er altid muligt, at kontakte skolens personale via skolens kontaktside.